Aromaterapie kolem nás

Přestože hlavním nástrojem aromaterapie jsou éterické oleje, zajisté využijete i další prostředky pocházející z rostlin. Vezměte si takové přičichnutí k vonící kytce nebo bylince – jde o aromaterapii v její nejzákladnější formě. Každý z nás někdy rozdrtil mezi prsty listy máty, aby uvolnil její vonné silice a mohl si k nim přičichnout. Pouhým vdechováním těchto vonných esencí spouštíte léčivé účinky bylin.

Uplatnění nejen při koupelích a masážích

Plovoucí snítka rozmarýnu nebo hrst květů pomerančovníků v koupeli zajistí zvláčnění vaší kůže a celkové zlepšení nálady.

Zvlhčením obličeje růžovou nebo levandulovou vodou dosáhnete příjemně osvěžujícího pocitu na kůži, protože dojde k rozptýlení uklidňujících vlastnosti rostlin po celé pokožce. Hořící sušené byliny, jako je šalvěj ve formě tzv. kouřících větví známých z šamanských rituálů, nebo použití čerstvých bylin v domácím pot-pourri změní váš dům nebo byt v království vůní.

Nalitím vroucí vody na byliny vytvoříte příjemnou parní lázeň, která okamžitě uvolní aromatické esence a zajistí příjemné uvolnění pro váš obličej. Vymačkáním citronu nebo limetky do sklenice s vodou uvolníte do ovzduší aromatické látky. Čerstvá bazalka nebo semínka fenyklu v jídle zase uvolní své léčivé vlastnosti přímo ve vašem těle.

Z výše uvedeného je patrné, že aromaterapie zahrnuje širokou škálu prostředků a způsobů, které vedou ke zlepšení vašeho fyzického i duševního stavu. Nemusí vždy jít jen o čichové vjemy, oblíbenou formou je například kombinace aromaterapie s masáží. Aromaterapie nám dává způsob, jak relativně jednoduše regulovat a nasměrovat mnoho procesů odehrávajících se v našich tělech – pomůže nám dostat se do pohody, zbavit se zlozvyků nebo třeba nastartovat zdravé hubnutí.

Přírodní čisticí prostředky

Velmi populárním tématem je v poslední době také využití aromaterapie při výrobě domácích čisticích prostředků, které představují cenově nenáročnou, ale především také velmi šetrnou alternativu k běžně dostupným chemickým čisticím prostředkům.

Správně zvolené postupy a kombinace využití esenciálních olejů ovlivní mnoho aspektů vašeho života. Proč to tedy nevyzkoušet?