Aromaterapie v kosmetice

Aromatické oleje byly od nepaměti používány při péči o pokožku. Jelikož jsou velmi uklidňující při léčbě a zvyšují přirozenou krásu pokožky, mohou se v kombinaci s dalšími krémy či oleji bezpečně stát součástí vaší péče o pleť, masáží, manikúry, pedikúry, péče o vlasy či mytí. Růže, heřmánek, citron, levandule, pelargonie či santalové dřevo jsou zástupci olejů vhodných pro normální, suchou, mastnou, citlivou i starší pleť.

Oleje můžete použít buď samostatně, nebo v kombinaci dvou z nich. Nosné oleje, které jsou vhodné pro kosmetické procedury, zahrnují oleje ze sladkých mandlí, pšeničných klíčků, jader broskví, meruněk a semínek slunečnice. Napařování obličeje s využitím esenciálních olejů je také omlazující a pomáhá při zlepšování struktury kůže.


Vždy platí, že nemoci a úrazy je nutné konzultovat s lékařem, který navrhne správný léčebný postup. Při péči o pokožku dbejte rad svého dermatologa. Léčba s využitím přírodních postupů vychází z dlouhodobých zkušeností, ale není založena na vědeckých poznatcích a klinických studiích.