Difuzéry a aromalampy

Difuzéry (někdy nesprávně označované jako difuzory) jsou obvykle vyrobeny z keramiky nebo vypálené hlíny. Difuzér má otvor pro umístění malých svíček nebo olejových lampiček. Jeho horní část má tvar pohárku, do kterého lze nalít vodu s několika kapkami aromatického oleje. Naplňte horní pohárek vodou, přidejte několik kapek esenciálních olejů v závislosti na zvoleném oleji a pak zapalte svíčku nebo lampu.

V případě olejové lampy může proces trvat dlouho, a tak je dobré v ní použít ricinový olej, který hoří velmi dlouho ve srovnání s jinými druhy olejů používanými do lamp.

Jakmile se voda a olejíček ohřejí, dojde k jejich odpařování a atmosféra se zakrátko zaplní aromatickou vůní. Proces odpařování trvá téměř pět až šest hodin. To je ideální pro vytvoření příznivého prostředí během setkání s přáteli nebo vytvoření příjemných chvil v ložnicích, hotelích, obývacích pokojích atd. Najde uplatnění všude tam, kde je vyžadován provoněný vzduch. Použití správného oleje může u některých jedinců pomoci od bolesti, vytvořit pocit uvolnění a navodit celkově pozitivní atmosféru. Při výběru správného esenciálního oleje je třeba dbát opatrnosti.

Jako difuzéry/odpařovače mohou posloužit také elektrické odpuzovače hmyzu. Je možné je znovu použít po přidání 2 až 3 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru a jejich zapnutí. Vůně se pomalu uvolní a aroma zaplní prostor. Citron nebo rozmarýn se hodí do kanceláří, levandule do ložnic, antiseptický olej z tea tree je vhodný pro dezinfekci pokoje nemocných a citronela zase odpuzuje hmyz.