Co je aromaterapie

Aromaterapie je všude kolem nás. Éterické oleje můžete použít mnoha různými způsoby. Můžete je inhalovat přímo z lahvičky. Také je využijete při péči o pleť, vlasy a celé tělo, stejně jako pro řadu dalších kosmetických účelů. Stranou nestojí ani jejich použití pro osobní hygienu a ústní hygienu. Skvělým prostředkem k odreagování může být třeba aromaterapická lázeň. Svým unaveným a bolavým nohám nejlépe ulevíte, pokud jim dopřejete koupel parfémovanou esenciálními oleji. Vaši pokožku zhebčí speciální koupel pro ruce.

A co teprve takové aromaterapeutické masáže? Aromaterapie vám umožní uvolnit se, pročistí vaši hlavu a usnadní dýchání, pokud se necítíte dobře. V neposlední řadě si nádhernou vůní zpříjemníte prostředí doma nebo například v práci.

Aromaterapie může pomoci předcházet mnoha různým onemocněním nebo zmírnit jejich průběh. Esenciální oleje mohou posílit imunitní systém a dlouhodobě udrží organismus v rovnováze. Esenciální oleje dobře poslouží k léčbě bolesti a zranění. Dále mohou také pomoci snížit stres, zbavit vás depresí a obnovit nebo zlepšit emoční pohodu.

Pokud esenciální oleje rozptýlíte například difuzérem v domácnosti nebo v kanceláři, můžete při vhodné kombinaci látek zvýšit produktivitu, zlepšit atmosféru nebo vyvolat změnu nálady.