Aromaterapeutický zábal

Zábal

Své výhody mají i studené i teplé obklady a zábaly. Přidejte 5 kapek aromatického oleje do misky s 1 litrem horké (v závislosti na tom, kolik tepla vydržíte) nebo teplé vody a ponořte do vody ručník, aby mohl absorbovat směs. Pak vymačkejte přebytečnou vodu a umístěte ručník na oblasti, které mají být ošetřeny. Obklad by měl být na daném místě ponechán přibližně 2 hodiny.

Obvykle se používá například levandulový olej.

Dosáhnete tak úlevy například při modřinách, kožních problémech a premenstruačním syndromu. Chcete-li aplikovat studený obklad, přidejte 6 kostek ledu do mísy s 5 kapkami esenciálního oleje na 1 vody a ponořte do ní ručník, aby absorboval směs. Ručník opět položte na plochy, které chcete ošetřit. Studený obklad je velmi užitečný při léčbě popálenin, bolavých nohou, kocoviny, podvrtnutí a bolestí hlavy. Střídavé použití teplých a studených obkladů může také pomoci pokožce na obličeji.

Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete pro přímou aplikaci (například na opary), pamatujte, že je nutné lehce nanést pouze několik kapek – nevtírat! Objeví–li se zarudnutí nebo svědění, musí se okamžitě upustit od používání esenciálního oleje. Někdy je vhodné esenciální olej rozředit mlékem nebo lehkým rostlinným olejem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *